RC cars

» Časopis » Archív časopisu


RC CARS 1/2016

RC cars 1/2016


V RC cars 1/2016 naleznete

Obsah časopisu RC cars 1/2016
RC revue 1/2016

Technika vozů Pro 10

Za dobu čtyř let, co pravidelně jezdím na mezinárodní mistrovství Německa vozů pancar Pro10, které v letech 1992–2000 bylo součástí mistrovství světa a bylo královskou kategorií elektromodelů aut v letních sezonách, se mnohé změnilo. V době svojí největší slávy se přetahovali jednotliví výrobci o světové tituly, které pro sebe získaly firmy Trinity, Yokomo či Associated. Zajímavostí byla účast českého jezdce Luďka Měšťana na mistrovství světa v South Shields ve Velké Británii v roce 1998. Jeho synové se v současnosti účastní závodů kategorie 4WD.

1-2
RC revue 1/2016

Traxxas Craniac Monster Truck 1 : 10 TQ RTR

Modely americké firmy Traxxas jsou velmi oblíbené především mezi rekreačními automodeláři. Tato auta totiž oplývají nejen kvalitou zpracování a vysokou odolností proti poškození, ale také originálním vzhledem. Traxxas má v nabídce především elektrické off-roady různých měřítek, ale narazit můžeme i na modely se spalovacím motorem a také na on-roady. V poslední době je také patrná implementace moderní elektroniky do modelů Traxxas, ať již jde o telemetrické přenosy či pohodlné nastavování parametrů chytrými telefony. Firma také osazuje některá auta vlastními stabilizačními systémy a zvukovými moduly. V tomto článku se blíže podíváme na 2WD monster truck Craniac, který je dodáván v RTR setu se vším potřebným k jízdě. Výrobky firmy Traxxas dováží do České republiky uherskobrodská firma Astra, která nám model poskytla k vyzkoušení.

3-4
RC revue 1/2016

Modell Hobby Spiel 2015

Veletrh Modell Hobby Spiel se pravidelně koná v lipském veletržním areálu. V roce 2015 se uskutečnil jubilejní 20. ročník tohoto oblíbeného setkání všech modelářských odborností. Brány veletrhu byly otevřeny tři dny, od pátku 2. do neděle 4. října. S kamarády jsme nakonec zvolili pro návštěvu akce pátek, i přes to, že se německá dálnice při odpolední cestě zpět změnila doslova v masakr. Musím však říct, že i přes komplikace v provozu stála návštěva lipského veletrhu za to a je zde vždy něco zajímavého k vidění. V RC cars 12/2015 jsem vás informoval o zajímavostech z oblasti vojenské techniky, nyní se pojďme podívat na RC trucky, pozemní techniku, stavební stroje a zemědělskou techniku.

5-6
RC revue 1/2016

T-90S Ruský bojový tank

Tank T-90S vznikl vývojem řady T-72 a T-80 v konstrukční kanceláři státního výrobního sdružení URAL-vagonzavod pod vedením hlavního konstruktéra V. I. Potkiila. Jde prakticky o zásadní modernizaci tanku T-72B. Ke státním zkouškám byly první čtyři prototypy dodány v lednu 1989 ještě pod označením T-72BM, během přejímky však bylo označení změněno na T-90. Jako všechny ruské tanky je i T-90 schopen vystřelovat z hlavně kanonu řízené protitankové střely. Ačkoliv T-90s využívá výrobní komponenty tanků T-72 i T-80, všechny jeho klíčové prvky převyšují původní schopnosti těchto bojových vozidel, a to buď přímou modernizací stávajících prvků, nebo vývojem zcela nových systémů.

7-8