RC cars

» Časopis » Archív časopisu


RC CARS 3/2016

RC cars 3/2016
Prvního března vychází třetí číslo elektronického magazínu RC cars


V RC cars 3/2016 naleznete

Obsah časopisu RC cars 3/2016
RC revue 3/2016

Reely Dune Fighter 1 : 10

Poměrně velký model písečné buggy, který na náš trh dodává a pro účely testu zapůjčila firma Conrad Electronic ČR, ve mně vzbudil už na první pohled veskrze kladné dojmy. Je jasné, že si pro jízdu s autem v tomto měřítku nevystačíme s hromádkou písku na dvorku, avšak to je jen malá daň za lepší jízdní vlastnosti, než mohou poskytnout modely menších měřítek. Model je rychlý, avšak střídavý motor nabízí solidní krouticí moment i v nižších otáčkách a s autem se tedy dají absolvovat i techničtější úseky.

3-7
RC revue 3/2016

Světová premiéra Škody Fabia R5 1 : 10 na Kanárských ostrovech

Zatímco skutečná Škoda Fabia R5 začala brouzdat tratěmi rally již v dubnu loňského roku, na premiérový start RC Škody Fabia R5 jsme si museli počkat až na konec roku 2015. Prvnímu oficiálnímu startu RC Fabie R5 předcházelo pár ostrých testů, mezi nimiž byl i start na mistrovství ČR RC rally v Praze-Petrovicích, kde byla „erpětka“ v maskovacím designu propůjčena týmu Samohýl Motor. Premiéra byla po dohodě s firmou Škoda Auto naplánována na konec listopadu 2015. S novou Škodou Fabia R5 se tak při startu na španělském ostrově Gran Canaria představil, jak jinak, český tým Samohýl Motor, podporovaný dealerem Škoda ze Zlína. Více už vám ale v následujících řádkách řeknou hoši z týmu Samohýl Motor, účastníci Gran Canaria RC Rally – Jan Viktora a Tomáš Lysák.

9-12
RC revue 3/2016

Mezinárodní veletrh hraček a modelářského zboží v Norimberku

Tak jako každý rok, i letos se na přelomu ledna a února konal v německém Norimberku tradiční veletrh hraček a modelářských potřeb, letos již 67. ročník. Modelářství byla tradičně vyhrazena hala 7A a část haly 7, v ostatních halách výstaviště byly umístěny expozice hraček, her, železničních modelů, sportovních potřeb, pyrotechniky či třeba kreativních školních pomůcek. Z hlediska RC automodelářství byl však letošní ročník poněkud chudší – chyběli zde totiž někteří tradiční vystavovatelé. I tak jsme ale v Norimberku viděli mnoho novinek, které nedávno byly, či v průběhu roku budou uvedeny na trh. Pojďme se nyní podívat na první část firem, které měly ve svém sortimentu modely aut.

13-17
RC revue 3/2016

Vojenská technika v Norimberku

19-25